Přítomní: 0 čtenářů 0 mobilní
KOSTEL NEJSVĚTĚJŠÍHO SRDCE PÁNĚ
nám. Jiřího z Poděbrad 19, Praha 3
02. 10. | 20.00 | Jan Zach: Requiem d moll. Účinkují: orchestr Musica Florea, sbor Collegium Floreum, sólisté: Helena Kalambová, Sylva Čmugrová, Vincenc Ignác Novotný, Jiří Miroslav Procházka. Dirigent: Marek Štryncl. Závěrečný koncert cyklu Musica Florea Bohemia 2024 bude věnován nejvýznamnějšímu dílu Jana Zacha Requiem d moll. Po téměř 300 letech zazní na dobové nástroje v autentické interpretaci. Opět se bude vycházet z nejstarších, dochovaných rukopisných opisů, které pocházejí ještě z doby života Jana Zacha. Dílu tohoto skladatele se Musica Florea věnuje společně s muzikologem Tomášem Slavickým už víc jak 10 let.
KD LÁDVÍ
Burešova 1661/2, Praha
29. 10. | 19.00 | Bedřich Smetana: Má vlast. Účinkují: orchestr Musica Florea, dirigent: Marek Štryncl. K letošnímu dvojímu výročí Bedřicha Smetany Musica Florea provedla již v květnu ve Valticích nejslavnější autorovo dílo, Mou vlast, v autentické romantické interpretaci. Tomuto cyklu šesti symfonických básní se sice od sametové revoluce dostalo několika málo realizací na dobové nástroje, přesto až dosud zůstávají nenaplněny hlavní požadavky dobové romantické interpretace. Musice Florea nyní i v Praze posluchačům poskytne pravdivější obraz výrazových prostředků, které byly v 19. století nedílnou součástí tehdejší hudební interpretace. Musica Florea tímto dílem navazuje na projekt provedení a natočení všech Dvořákových symfonií a některých dalších symfonických děl období romantismu, Mou vlast tedy vydá i jako nahrávku.
Soubor Musica Florea vznikl roku 1992 jako jeden z prvních výrazných počinů na poli stylově poučené interpretace hudby v České Republice. Založil ho violoncellista a dirigent Marek Štryncl. Hra na originální nástroje nebo jejich kopie podložená studiem dobových pramenů a estetiky a kreativní oživování zapomenutých interpretačních stylů i prostředků tvoří nezbytný základ činnosti souboru a jsou zároveň zárukou jeho renomé.
Repertoár souboru zahrnuje instrumentální komorní hudbu, světské i duchovní vokálně-instrumentální skladby, orchestrální koncerty i monumentální skladby symfonické, operní a oratorní od počátků baroka po 20. století.
Zadejte Vaši emailovou adresu a zajistěte si tak aktuality z České republiky.
© 2024 Pražský přehled
Publikování či další šíření obsahu www stránek prazskyprehled.cz bez vědomí redakce není slušné a odporuje autorskému zákonu.
Často jsou tu zveřejněny také materiály třetích stran, kde jejich další šíření je možné pouze se souhlasem redakce KAM po Česku. Děkujeme za pochopení.