Najdi akci

 - 

Kalendář akcí

Pražský přehled kulturních pořadů 11/2018

Milí čtenáři,
všechno jednou končí a je zřejmé, že letošní extrémně dlouhé teplé období přechází konečně do normálních podzimních teplot. Boj s živly vede lidstvo odjakživa a zatím, jak je vidno, se je zkrotit téměř nepodařilo. Příroda stále vítězí a my na tom málo změníme. Nechme však filosofování a vydejme se za kulturou. Sezona je v plném proudu a je tedy z čeho vybírat.
Pro začátek bych vám ráda doporučila výstavu fotografických portrétů našich významných spisovatelů a umělců, které v r. 1967 pořídili dva zahraniční fotografové. Cyklus bude u nás vystaven poprvé v Pražském domě fotografie od 6. listopadu.
Festivalová koncertní sezona pokračuje Klavírním festivalem Rudolfa Firkušného, který se uskuteční od 22. listopadu do 2. prosince a opět přivítá významné klavíristy naší doby. Svůj repertoár tentokrát rozšiřuje i o jazzovou hudbu v podání legendy Monty Alexandra.
Divadlo v Dlouhé připravilo na den výročí Sametové revoluce premiéru scénického uvedení dopisů Václava Havla Dopisy Olze. Myslím, že to je více než symbolické připomenutí osobnosti, která ovlivnila nejen naše životy, ale troufám si tvrdit i běh dějin.
Přeji vám inspirativní kulturní zážitky.

Alice Braborcová, odpovědná redaktorka

Doporučujeme

Loading...