Přítomní: 0 čtenářů 0 mobilní
3Kino společně s organizátory Ukrajina film fest pokračují v charitativní akci, která chce ukázat příčiny a důsledky agresivní rozpínavosti totalitního Ruska. V pondělí 21. 3. v kinosále Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí se bude mimořádně promítat snímek Pan Jones významné polské režisérky Agnieszky Holland. Ponoříme se tak do temnoty Stalinovy říše zla, která přinesla na tehdy okupovanou Ukrajinu hladomor. Do doby, kterou by chtěl Putin znovu oživit pomocí teroru, nesmyslné agrese, bomb mířících na nemocnice, nelítostné střelby do dětí a civilistů.
Výtěžek z prodeje vstupenek charitativní projekce bude opět věnován na transparentní účet neziskové organizace Post Bellum, která pro obránce Ukrajiny zajišťuje neprůstřelné vesty, helmy i další nezbytný vojenský a humanitární materiál. Pořadatelé zároveň upozorňují, že na transparentní účet Post Bella (www.darujme.cz/organizace/276) je také možné zaslat individuální dary.
Vstupenky si diváci mohou zakoupit od čtvrtka 17. 3. 2022 v Městské knihovně v Prazena Mariánském náměstí. Více informací o projekci diváci mohou nalézt na stránkách 3kino.cz.
Organizátor mezinárodního filmového festivalu 3KinoFest. Festival byl založen v roce 2013 a je pravidelnou přehlídkou středoevropské kinematografie se zvláštním zřetelem na země Visegrádské skupiny. Pořádá také projekce pro školy a diskuzní večery zaměřené na moderní historii.
Již řadu let, vždy na podzim, organizátoři představují divákům a distributorům v sedmi dnech to nejlepší ze současné ukrajinské kinematografie. Festival se koná za podpory Ministerstva zahraničních věcí Ukrajiny a Velvyslanectví Ukrajiny v České republice.
Nezisková organizace, která od roku 2001 vyhledává a nahrává vzpomínky pamětníků klíčových momentů 20. století. Mezi stěžejní projekty patří Paměť národa a Příběhy 20. století, které již více než deset let vysílá Český rozhlas.
Pan Jones / Mr. Jones
Životopisný / Thriller / Drama
Polsko / Velká Británie / Ukrajina, 2019, 119 min
Režie: Agnieszka Holland
Scénář: Andrea Chalupa
Kamera: Tomasz Naumiuk
Hudba: Antoni Komasa-Łazarkiewicz
Hrají: James Norton, Vanessa Kirby, Peter Sarsgaard, Joseph Mawle, Michalina Olszańska, Kenneth Cranham, Celyn Jones, Beata Poźniak Daniels, a další
Anotace:
Odpovědnost a poslání novináře proti světu, který nechce vidět ani slyšet... „Čím to všechno Stalin platí?“ ptá se hrdina filmu britský novinář Gareth Jones, když vidí zběsilou industrializaci Sovětského svazu. „Na jihu jsou to samá obilná pole. Obilí je Stalinovo zlato!“ dostane se Jonesovi zasvěcené odpovědi. Mladý novinář původně přijel do Moskvy, aby udělal rozhovor se Stalinem. Navzdory úředním orgánům a agentům, kteří ho hlídají, se mu podaří dostat na Ukrajinu. A o tom, co na vlastní oči viděl a doslova přežil, se snažil přesvědčit Británii a svět. Stalinova politika paradoxně na území nepřehledné úrodné černozemě Ukrajiny vyvolala jeden z největších hladomorů v dějinách lidstva. Odhady se pohybují kolem sedmi až deseti miliony lidí, které hladomor v letech 1932–33 zahubil... Film významné polské režisérky Agnieszky Hollandové nejen připomíná tuto hrůznou politickou zvůli, která je dodnes mnohými zamlčována a zlehčována, ale zároveň je film výsostně aktuální. Vypráví o odpovědnosti novináře, o novinářské odvaze a cti, o tom, jak je snadné zaprodat svou profesní i lidskou duši. Je to odvaha vidět a pojmenovat věci takové jaké jsou navzdory mocným tohoto světa, navzdory všemu pokušení. Dodnes umírají novináři za svou pravdu, tak jako Gareth Jones. (zdroj CSFD).
Odkaz na trailer: https://www.youtube.com/watch?v=-o7VoM1jlOs
Zadejte Vaši emailovou adresu a zajistěte si tak aktuality z České republiky.
© 2024 Pražský přehled
Publikování či další šíření obsahu www stránek prazskyprehled.cz bez vědomí redakce není slušné a odporuje autorskému zákonu.
Často jsou tu zveřejněny také materiály třetích stran, kde jejich další šíření je možné pouze se souhlasem redakce KAM po Česku. Děkujeme za pochopení.