Najdi akci

 - 

Kalendář akcí

Na slyšenou

Na slyšenou

Jitka Štichauerová,
ilustrace Václav Hradecký
Na slyšenou
Rozhlasový pozdrav Na slyšenou se stal inspirací pro název knížky Jitky Štichauerové, která právě vychází ke sto letům Českého rozhlasu. Na slyšenou se lehce dotýká prvních momentů historie rozhlasového vysílání, ale zároveň ve vzpomínkách pamětníků mapuje události, které s rozhlasem prožívali nejen jeho pracovníci, ale také posluchači. Rozhlas je důležitým zprostředkovatelem zpráv, a proto jeho hlasatelé, redaktoři i techničtí pracovníci nemohou chybět u všech dějinných událostí i zvratů.
Na slyšenou není historickým exkurzem do dějin rozhlasu, ani nehýří jen veselými historkami z natáčení. Rozhodně ale osloví čtenáře, kteří se chtějí dozvědět víc, jak to skutečně chodí v majestátní rozhlasové budově. S autorkou projdou jejími chodbami a nasají atmosféru, která tu po významných a výrazných osobnostech rozhlasového vysílání stále zůstává. Pohledy na práci v rozhlase jsou v knížce osobní a skrývají se za nimi zkušenosti autorky. Jitce Štichauerové se daří přiblížit se k vysílání, k lidem, kteří jej tvoří, a čtenáři umožnuje dozvědět se něco o jejich soukromí.
Jitka Štichauerová začala pracovat v Československém rozhlase jako referentka, postupně se stala produkční a moderátorkou Zelené vlny, redaktorkou i režisérkou vysílání Radiožurnálu. V roce 2017 jí byla udělena Cena generálního ředitele Českého rozhlasu za práci ve zpravodajském newsroomu.
cena: 499 Kč
www.albatrosmedia.cz

Doporučujeme

Loading...