Najdi akci

 - 

Kalendář akcí

Štefánikova hvězdárna

Štefánikova hvězdárna
otevírací doba: úterý – pátek 19.00–21.00, sobota 10.00–18.00, 19.00–21.00, neděle 10.00–18.00 výjimky: pátek 2. 2. 14.00–18.00, 19.00–21.00
číst více

POŘADY PRO DĚTI

víkendy | 10.30 | O kouzelné pastelce – Ťulda a hvězdy – pohádka o mocném kouzelníkovi, malém zvídavém klukovi a neobyčejné pastelce, se kterou stačí něco nakreslit, a hned to máte ve skutečnosti. Klidně i raketu pro cesty ke hvězdám... Co vlastně hvězdy jsou? Jakou mají barvu? Jak jsou daleko? To vše a mnohem více se dozvíte na dobrodružné výpravě spolu s malým Ťuldou v příběhu, který vás chytí za srdce.

víkendy | 14.30 | Paxiho dobrodružství – Sluneční soustava – připojte se k Paximu, malému mimozemšťanovi z planety Ally-O, který přiletěl na Zemi najít nové kamarády, s nimiž by prozkoumal celou Sluneční soustavu!

víkendy mimo 17. 2. | 16.00 | Lety ke hvězdám – fantastický vesmírný výlet začíná na planetě Zemi, odkud bude startovat kosmická raketa, ve které děti navštíví nejen všechny planety Sluneční soustavy, ale i objekty vzdáleného vesmíru (hvězdokupy, mlhoviny a cizí galaxie). Při zpáteční cestě se dozvědí základní informace o vzniku vesmíru.

POŘADY PRO MLÁDEŽ A DOSPĚLÉ

pátky a soboty mimo 2. 2. | 19.10 | Pět planet – pořad věnovaný planetám, jež jsou viditelné prostým okem a provázejí lidstvo od okamžiků prvních astronomických pozorování. Proč bloudí po obloze? Co utvářelo jejich podobu? Může někde v našem blízkém okolí existovat život? Pořad je za jasného počasí doplněn pozorováním aktuálně viditelných planet dalekohledy hvězdárny.

PŘEDNÁŠKOVÉ SHOW
sobota 17. 02. | 16.00 | Experimenty s kapalným dusíkem – jak se mění vlastnosti hluboce zmrazených materiálů? Kolikrát zmenší podchlazený balónek svůj objem? Je polití kapalným dusíkem o teplotě -196 °C nebezpečné? A konečně, proč získávají materiály při nízkých teplotách vlastnosti supravodiče a mohou levitovat v magnetickém poli? Na tyto a další otázky odpovíme během živé přednáškové show.

STÁLÁ VÝSTAVA
Astronomická výstava, jejíž součástí jsou interaktivní exponáty, optické pokusy, historické přístroje i počítače s astronomickými animacemi. Dále je možno navštívit muzeum meteoritů.

SPECIÁLNÍ VÝSTAVA
Družice, sondy, dalekohledy... Výstava je věnována přehledu nejvýznamnějších kosmických sond a dalekohledů, které mimořádným způsobem přispěly k našim současným znalostem o vesmíru. Zvláštní zřetel je brán na nedávno vypuštěný vesmírný dalekohled Jamese Webba. Součástí výstavy jsou též podrobnosti o nanosatelitu Planetum-1, první čistě vzdělávací družici na světě, která nese i postavičku loutkonauta Hurvínka.

Socha Milana Rastislava Štefánika u hvězdárny Stefanikova_hvezdarna_int
Doporučujeme

Loading...