Najdi akci

 - 

Kalendář akcí

Pražský přehled kulturních pořadů 05/2016

Milí čtenáři, jarní slunce už pomalu, ale jistě, začíná rozehřívat ztuhlé klouby a vnáší radost a optimismus do našich myslí. Kulturní život se však začíná přesouvat spíše do nočních hodin. Asi nemá rád světlo… Čeká na nás totiž několik probdělých nocí – Noc literatury, Noc kostelů a Muzejní noc (mimopražská v květnu, pražská v červnu), takže začněte trénovat… Ovšem i denní doba přeje kultuře a zde je několik tipů.

Jistě jste již zaregistrovali, že letošní rok se nese ve znamení výročí narození našeho největšího Čecha Karla IV. Jeho osobnost bude probírána a oslavována ze všech stran, jen na Pražském hradě se můžete na několika výstavách seznámit podrobně s důležitými díly a aktivitami jeho života. Jen doufám, že se náš osvícený panovník z té slávy neorosí…

V květnu proběhne akce pro milovníky literatury ve všech podobách, veletrh Svět knihy, tradičně již na pražském Výstavišti od 12. do 15. května, čestným hostem budou tentokrát severské země.

A samozřejmě na 1. máje nemůže chybět políbení pod rozkvetlým stromem. Pokud chcete vyměnit třešeň za exotičtější strom, tak vás pozvu do Zoologické zahrady na polibek pod rozkvetlou sakurou. Jistě to bude výjimečný zážitek.

Alice Braborcová

Doporučujeme

Loading...