Najdi akci

 - 

Kalendář akcí

Pražský přehled kulturních pořadů 3/2019

Milí čtenáři,

letošní jaro na sebe nenechalo dlouho čekat a přihlásilo se již v únoru. Chtělo by se poděkovat za příděl tepla a slunečního svitu, který nám tak celou zimu scházel, ale při vzpomínce na loňský rok bych byla zdrženlivější. Kdo ví, na co se máme ještě těšit. Dost však bylo úvah o počasí, kterému stejně neporučíme. Raději se zaměřím na kulturní tipy, o které tu hlavně jde.
V Galerii Roberta Guttmanna na Starém Městě bude od 7. března možno zhlédnout výstavu výtvarníka Jaroslava Róny, který měl v roce 2017 velkou retrospektivu v Domě U Kamenného zvonu. Tento originální umělec představí hlavně svoje kresby, které nám umožní nahlédnout hlouběji do jeho světa. Nedaleko od galerie se můžete pokochat jeho sochou Franze Kafky.
Inspirativní koncert proběhne 14. března v Kapli Italského kulturního institutu, na kterém uslyšíte skladby barokních skladatelek ze 17. století. Zahraje soubor Musica Poetica se zpěvačkou a harfistkou Janou Janků. Podrobnější program najdete v rubrice Koncerty. Přeji příjemný zážitek.
Téměř celý měsíc budete moci navštívit oblíbenou výstavu orchidejí všeho druhu v Botanické zahradě v Troji. Těšit se můžete na pěstitelské novinky, přednášky a záplavu krásných květů.
Přeji vám krásné jarní dny a hodně sluníčka.

Alice Braborcová, odpovědná redaktorka

Doporučujeme

Loading...